O Produkcie

Firma Rimal działa na rynku od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od początku zajmowaliśmy się serwisem kół samochodowych i jako jedna z pierwszych w Lublinie naprawą felg. Szybko też poszerzyliśmy asortyment usług o ich totalną renowację uruchamiając własną lakiernię proszkową. W procesie renowacji felg samochodowych jednym z najważniejszych etapów pracy jest przygotowanie przedmiotu do malowania , czyli usunięcie starej powłoki lakierniczej. Od początku zaczęliśmy stosować różnego rodzaju preparaty chemiczne w celu usunięcia lub choćby zmiękczenia starej farby, ponieważ wypiaskowanie takiego przedmiotu z pominięciem obróbki chemicznej dawało fatalny stan powierzchni i dodatkowe godziny niepotrzebnej pracy! Wszelkie znane nam preparaty chemiczne polecane przez sprzedawców jako najlepsze do tych celów, wcale takimi nie były. Ich skuteczność i wydajność była mocno przereklamowana a ponadto okazywały się bezużyteczne w przypadku niektórych farb podkładowych. Z tego powodu z pomocą zaprzyjaźnionych chemików rozpoczęliśmy poszukiwanie własnej kompozycji składników która byłaby bardziej skuteczna niż te stosowane dotychczas . . . i udało się !

Ustaliliśmy skład i proporcje mieszaniny odczynników chemicznych która doskonale radzi sobie praktycznie z każdą farbą proszkową, zarówno nawierzchniową jak i podkładem a farby które dotychczas opierały się innym preparatom chemicznym, teraz wymagają jedynie dłuższego namaczania. Dla większości lakierów np. na felgach aluminiowych czas potrzebny do usunięcia powłoki to zazwyczaj 20 – 50 min. w skrajnych przypadkach do kilku godzin. Dla lakierów trudno usuwalnych czas do całkowitego rozpuszczenia powłoki jest znacznie wydłużony dlatego też można felgę piaskować np. po 2 -4 godz w kąpieli ponieważ lakier i podkład są zmiękczone i usunięcie ich metodą strumieniowo ścierną nie nastręcza już dużego problemu. Preparat działa do linii zanurzenia, z powierzchni niezanurzonych w preparacie lakier nie zostanie usunięty.

Problem z usunięciem “trudnych lakierów” prawie przestał istnieć !!! Dodatkowo RIMAL STRIP – Standard, jest jednym z tańszych na rynku, jest bardzo wydajny, szybki w działaniu i co istotne – stosowany w temperaturze pokojowej (na zimno) co czyni go bardzo atrakcyjnym produktem. Średni koszt odlakierowania kpl felg nigdy nie był tak niski, średnia ilość potrzebna na odlakierowanie 4 szt felg to 1,5 – 3L. preparatu. Cały czas pracujemy na naszym preparacie więc znamy jego działanie doskonale, dlatego też rekomendujemy faktyczne cechy tego produktu.

Produkt jest kompozycją wielu składników o różnym ciężarze właściwym co czyni ciecz niejednorodną, dlatego zaleca sie przelewanie do zbiornika właściwego całości a nie części płynu z zakupionego pojemnika (kanistra/beczki). Bardzo ważnym czynnikiem jest też temperatura w jakiej preparat jest używany, jego działanie słabnie wraz ze spadkiem temperatury. Optymalna temperatura stosowania to 15-30 °C. (graniczna +35°C) Dodatkowym czynnikiem wpływającym na utratę sprawności działania preparatu są np. tłuste , chemiczne zanieczyszczenia przedmiotów oraz zwykła woda lub podgrzewanie zbiornika z chemią.

Ponadto preparat traci swoje właściwościw miarę ilości przerobionych przedmiotów, płynu ubywa a rozpuszczone wcześniej farby zagęszczają znacznie zawartość zbiornika co także negatywnie wpływa na działanie preparatu.

Dlatego też z dniem 30, 03, 2023r wprowadziliśmy zmiany w recepturze preparatu Rimal Strip. Nowa wersja preparatu powoduje znaczne zmniejszenie gęstnienia produktu w miarę przerobionych ilości odlakierowanych szt. teraz wyciągane z kąpieli przedmioty po opłukaniu są czyste a powierzchnie gładkie -błyszczą. To znacznie ułatwia kolejne czynności i przyspiesza proces przygotowania powierzchni pod kolejne malowanie.

Oferujemy także RIMAL STRIP – Strong o wzmocnionym działaniu – preparat przeznaczony głównie do wzmocnienia “osłabionej kąpieli” lub pracy w niższych temperaturach. RIMAL STRIP – Strong jest produktem działającym już od +1 °C  co czyni go doskonałą alternatywą w warunkach zimowych!

Preparat do użytku profesjonalnego.

Należy bezwzględnie przestrzegać zasad BHP, stosować srodki ochrony osobistej (odzież, maski, okulary, rękawice) w celu ochrony oczu, skóry i dróg oddechowych. Preparat używać wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach !!!

Zbirnik w którym przeprowadzane jest usuwanie lakieru powinien posiadać przykrycie dość szczelne , lecz nie hermetyczne ! (zapobiegające powstawaniu ciśnienia w zbiorniku) 

Zawarte powyżej informacje nie zwalniają nabywcy od przeprowadzenia prób np. na małej ilości towaru i nie mogą gwarantować przydatności produktu do konkretnych zastosowań kupującego.

ZABRANIA SIĘ: dolewania wody i zanurzania zatłuszczonych, czy mokrych przedmiotów a także bezpośredniego podgrzewania preparatu/zbiornika , ponieważ grozi to osłabiebieniem działania lub zniszczeniem preparatu.

SZCZEGÓLNIE ZABRANIA SIĘ :

Dolewania lub dosypywania innych chemikaliów co może doprowadzić do gwałtownej i nieprzewidywalnej w skutkach reakcji chemicznej zagrażającej zdrowiu i życiu !!! Zanurzania przedmiotów korzystając naprzemiennie z różnych kąpieli chemicznych.

Zalewania pojemników do odlakierowania w których wcześniej była inna chemia bez uprzedniego ich dokładnego umycia i płukania!

NR BDO – 000403179